Get in Touch

У РФ звинуватили у держзраді 76-річного фізика, який займався гіперзвуковою зброєю

Читать на русском

У РФ звинуватили у держзраді 76-річного фізика, який займався гіперзвуковою зброєю

У РФ звинуватили у держзраді 76-річного фізика, який займався гіперзвуковою зброєю

Повідомляється, що фізик розкрив іноземцю державну таємницю. За підрахунками журналістів, у РФ заарештували вже 12 нібито "зрадників", які працювали з гіперзвуком.

У Росії звинуватили у держзраді ще одного вченого, який працював гіперзвуковими технологіями. Деталями 26 березня поділилися у росЗМІ.

Санкт-Петербурзький міський суд зареєстрував матеріали справи проти 76-річного фізика Олександра Куранова. Звинувачення стосується державної зради.

Куранов – колишній генеральний директор та головний конструктор петербурзького Науково-дослідного підприємства гіперзвукових систем (НДПГС), а також автор наукових статей та патентів у сфері гіперзвукових літальних апаратів та ракет. Його затримали співробітники ФСБ ще у серпні 2021 року і відтоді тримали у СІЗО, продовжуючи запобіжний захід через суд.

Олександр Куранов, Куранов, фізик Куранов, вчений Куранов, вчений Куранов qkxiqdxiqdeihrant

Фото Олександра Куранова

Фото: The Moscow Times

За даними ЗМІ, НДПГС було створено на базі холдингового комплексу "Ленінець". Ця компанія у 1999 році отримувала фінансування від США для реалізації спільного проєкту – створення гіперзвукового літального апарату "Аякс". Останні 15 років до затримання всі винаходи Куранова стосувалися цієї розробки.

2021 року в російському Interfax, з посиланням на джерела, передавали, що Куранова підозрюють у співпраці з іноземцем. За версією слідства, вчений передав цій людині інформацію про наукові розробки, що містила державну таємницю.

Співрозмовник розповів журналістам, що Куранов працював над розробкою проєкту "Аякс" ще з радянських часів. В рамках цього проєкту проводилися зустрічі та велася робота з представниками іноземних держав, зокрема США та Китаю.

Джерело росЗМІ запевняло, що справа проти Куранова ніяк не пов’язана зі звинуваченнями його колег.

Російська служба ВВС на початку лютого підрахувала, що всього в РФ заарештували вже 12 вчених, пов’язаних із вивченням фізичних процесів при гіперзвукових швидкостях. Усіх їх було звинувачено у держзраді, троє вчених померли.
Важно

Статьи

Tags